دیدار و گفتگوی دبیرکل مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها با هیئت اعزامی از جمهوری یمن در نمایشگاه کتاب تهران

دبیرکل مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها با هیأت اعزامی از جمهوری یمن در نمایشگاه کتاب تهران دیدار و گفتگو کرد.

دیدار و گفتگوی دبیرکل مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها با هیئت اعزامی از جمهوری یمن در نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش روابط عمومی مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها، دکتر کریم نجفی برزگر، دبیرکل مجمع و جمعی از اساتید دانشگاه با هیأت اعزامی از جمهوری یمن در دانشگاه تهران دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار ابتدا جناب آقای محمد حیدر، قائم مقام وزارت فرهنگ یمن در سخنانی ضمن خوشامدگویی به هیئت ایرانی، به تمجید از اساتید ایرانی، دانشگاه‌های تهران و شأن و جایگاه علمی آنان پرداخته و گفتند:
ما به جایگاه علمی اساتید ایرانی و مخصوصا دانشگاه تهران واقفیم و می دانیم که اساتید و دانشجویان این دانشگاه، جایگاه علمی ویژه ای در کشور، منطقه و جهان دارند. بخش مهمی از رشد و پیشرفت جمهوری اسلامی نیز مرهون مجاهدت های علمی و جهادگونه اساتید دانشگاهی می باشد.
وی افزود: دیروز در بازدیدی که از نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران داشتم، از شکوه و عظمت، رشد و پیشرفت و امکانات موجود آنان به وجد آمدم. ما اکنون شاهد ناوشکن های ایرانی هستیم که دور دنیا را می گردند و به آمریکای جنوبی رسیده اند. ایران اکنون کشتی هایی ساخته است که به قاره قطب جنوب اعزام می شوند. خوب! آیا نباید به این رشد وبالندگی و رسیدن به قله های موفقیت افتخار کرد؟ وقتی که پهبادها و موشک های ایرانی را می دیدیم که بر فراز قدس اشغالی به پرواز درآمده اند و دشمنان صهیونیستی و آمریکایی از ترس خود را خیس کردند، اشک شوق در چشمان ما جمع شد و گردن خود را با افتخار بالا گرفتیم و گفتیم این است عظمت اسلام و مقاومت و تشیع!
یمنی ها از همان ابتدا در کنار فلسطین بوده و هستند و وقتی به ما گفتند: آیا از اتاق عملیات ناتو نمی ترسید، ما گفتیم: ما نیز به اتاق عملیات الهی وصل هستیم و با این وجود از هیچ چیزی نمی ترسیم.
ریاست محترم مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها جناب آقای نجفی برزگر ضمن تقدیر و تشکر و خوشامدگویی به هیئت یمنی بابت حضور در ایران و نمایشگاه کتاب تهران به تمجید از رشادت های ملت شجاع و دلیر یمن پرداخته و افزود:
ما به شما دولت انصارالله و ملت شجاع و نستوه یمن افتخار می کنیم و حمایت های بی دریغتان را ازملت مظلوم فلسطین و تقابل با نظام سلطه جهانی را ارج می نهیم. شما فخر مسلمانان جهان و مخصوصا شیعیان هستید. اقدامات شجاعانه شما در جهت منع تردد دریایی کشتی های حامی رژیم صهیونیستی در دریای سرخ، برگ زرینی است که تاریخ آن را از یاد نخواهد برد.
همچنین آقای دکتر نجفی برزگر ضمن تقدیر از فعالیت های سفیر جمهوری یمن جناب آقای دکتر محمد الدیلمی، لوح تقدیری را به نشانه تشکر از فعالیت های ایشان و سخنرانی وی در اجلاس بین المللی "جهان عاری از سلطه آمریکا و صهیونیسم"، تقدیم کردند. این لوح در جلسه قرائت شده به هیئت یمنی تحویل داده شد. در بخش هایی از این تقدیرنامه آمده است:
"اقدامات شجاعانه و تحسین برانگیز ملت غیور یمن در دفاع  از مردم مظلوم فلسطین و غزه، برگ زرینی را در تاریخ این کشور و مقاومت جهان اسلام رقم زد. همانطور که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی فرمودند  «فعالیت ملت یمن و دولت انصارالله در دفاع از مردم غزه، مصداق بارز جهاد فی سبیل الله است.»، بدینوسیله بر خود لازم می‌دانیم از شما به عنوان نماینده رسمی کشور  یمن و یکی از چهره‌های محور مقاومت، قدردانی و سپاسگزاری ویژه نماییم."
در پایان آقای معاذ الجنید از شاعران توانمند یمنی، در قصیده ای رسا به تمجید از محور مقاومت و پایداری ملت فلسطین و هجو محور سازشکار عربی پرداختند.