بیانیه مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها به مناسبت ترور کور و جنایت‌کارانه مزدوران و شهادت دانشمند برجسته علمی و فناوری کشور

شهادت مردی از مردان الهی، مجاهدی نستوه و گلی از گلستان پیشرفت میهن ایران اسلامی، اولین و آخرین از این وادی نبوده و جمود، جهالت، خباثت اصحاب ترور به آن قانع نخواهد شد البته به حکم الهی و اراده ملت‌های آزاده و بیدارشده جهان، پایان این مسیر را نه این زورآزمایی کور و مجامع حامی آن، بلکه تفوق پرهیزگاران خواهد بود.

بیانیه مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها به مناسبت ترور کور و جنایت‌کارانه مزدوران و شهادت دانشمند برجسته علمی و فناوری کشور

 
بسم الله الرحمن الرحیم
منَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُواْ مَا عَاهَدُواْ اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى‏ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُواْ تَبْدِیلا (احزاب /23)

به روح بزرگ جناب آقای محسن فخری‌زاده، تبریک، سلام و درود می‌فرستیم و در مطلع سخن به حجت این سخن الهی، تاکید می‌نماییم: باب شهادت باز است و شهادت برخى مؤمنان، عامل عقب‌نشینى یا دلسردى دیگر مؤمنان نمى‏‌شود. مومنان پایبند عهد و پیمان خود با خدا هستند و هیچ چیز حتّى شهادت دوستان و عزیزان، روحیه آنان را تغییر نخواهد داد.
از بهمن 1357 که انقلاب اسلامی ایران با رهبری حضرت امام خمینی (ره) به پیروزی رسید، معادلات سیاسی منطقه و جهان آن‌چنان دستخوش تغییر شد که پس‌لرزه‌های آن هنوز هم به خوبی قابل احساس است. هدف اصلی انقلاب اسلامی، فارغ از تمام آرمان‌هایی که برای چند قرن بی‌شک راهگشای کشورهای مسلمان است، کوتاه‌کردن دست ایادی غرب و مستکبر و ایجاد روحیه حرکت رو به جلو، پیشرفت و تلاش مضاعف و بی‌نیازی از سایر کشورهای مستکبر بوده و هست. چیزی که حکومت‌های پیشین در ایران، نه تنها هیچ گامی در این زمینه برنمی‌داشتند بلکه روزبه‌روز و بیش‌ازپیش سرمایه‌های کشور و آینده مردمان این سرزمین را با تصمیمات رهبران نابخرد سایر کشورها پیوند می‌زدند و روحیه یأس و ناامیدی را به مردم این سرزمین القا می‌کردند.
قطار حرکت و پیشرفت ایران اسلامی با سکان‌داری مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) اما، با قدرت و صلابت هر چه بیشتر در تمامی زمینه‌های علمی و فنی، علی‌الخصوص انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به مسیر خود ادامه داد. حرکتی که از یک سو نه تنها باعث شد معادلات سلطه‌جویانه کشورهای منطقه به هم بریزد، بلکه از سوی دیگر به جهانیان نشان داد که تکیه بر نیروی انسانی داخلی و دانشمندان کشور، چه ثمرات درخشانی را برای مردمان آن مرز و بوم به ارمغان خواهد آورد و این دقیقا همان چیزی است که بدخواهان و ایادی استکبار و رژیم‌های غاصب برنمی‌تابند.
در ترور اخیر، یکی دیگر از سکان‌داران این حرکت، شهید دانشمند عزیزمان، جناب آقای دکتر محسن فخری‌زاده به خیل همرزمان شهیدش پیوست و توسط بدخواهان این سرزمین طی یک عملیات بزدلانه تروریستی به شهادت رسید. رژیم غاصب صهیونیستی که سالهاست سعی دارد آوارگی خود را با غصب حق مردمان قدس شریف و اشغال و به قتل‌رساندن آنان مخفی نماید، باز یاد بنیانگذاران جلادصفت و خون‌ریز خود افتاده و به این چنین عملیات‌هایی دل خوش کرده و مشق آدم‌کشی می‌کند. این رژیم نامشروع که ید طولایی در زمینه ترور و به قتل‌رساندن دانشمندان هسته‌ای دارد، بار دیگر نیز با انجام چنین اقداماتی که در ذات خبیث وی جا خوش کرده است، بیش‌ازپیش ماهیت رذیلانه مثلث عبری – عربی – آمریکایی را برای ایرانیان و مردم جهان روشن نمود. دیروز با به خاک و خون کشیدن یکی دیگر از دانشمندان هسته‌ای، جهانیان پیش چشمان خود دیدند که تروریسم دولتی، آزادنه در سطح جهان مردمان بیگناه را به قتل می‌رساند و کشورهایی که خود را مهد انسان‌دوستی و دموکراسی می‌دانند، حتی خم به ابرو نمی‌آورند.
شهادت مردی از مردان الهی، مجاهدی نستوه و گلی از گلستان پیشرفت میهن ایران اسلامی، اولین و آخرین از این وادی نبوده و جمود، جهالت، خباثت اصحاب ترور به آن قانع نخواهد شد البته به حکم الهی و اراده ملت‌های آزاده  و بیدارشده جهان، پایان این مسیر را نه این زورآزمایی کور و مجامع حامی آن، بلکه تفوق پرهیزگاران خواهد بود.
مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها، از یک سو در موضع صنفی خود، ضمن تسلیت فقدان و تبریک شهادت این دانشمند عزیز به جامعه علمی و همکاران ایشان، به فخر و بالندگی علمی و خودباورانه این پرورش‌یافته مکتب اهل بیت (ع) می‌بالد و هم‌نشینی او را در سرای جاودان با بهترین‌ها و دیگر همرزمان مجاهد شهیدش آرزومندست. از سویی دیگر اعلام می‌دارد دانش‌پژوهان محضر او و اساتید همراه او، این کوری ترور را و رذیلانه‌بودن اقدام شومشان را در عمل با پیگیری اهداف و اقدامات او به بانیان آن نشان خواهند داد. استکبار جهانی در پی تجربه چند دهه گذشته باید فهمیده باشد پیشرفت امت اسلامی، امری قائل به فرد و افراد نیست که با حذف فخری‌زاده، رضایی‌نژاد، علیمحمدی، احمدی روشن و ...، انجمن‌های ترور و قتل و مزدوران جنایت‌کار و شقاوت‌پیشه، اسباب پایکوبی خود را مهیا سازند. این سراب، هرگز آنان را به آب نخواهد رساند.
این مجمع، ترور سردار رشید اسلام، دانشمند فرزانه، جناب آقای دکتر محسن فخری‌زاده را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه)، مقام معظم رهبری، جامعه علمی کشور و نیز خانواده محترم ایشان صمیمانه تسلیت گفته و قویا چنین اقداماتی را محکوم می‌نماید و به پیروان، بدخواهان و آنانی که باعث شدند خون سرخ این عزیزان بر خاک پاک ایران اسلامی ریخته شود هشدار می‌دهد که بدانید ما ملت امام حسینیم. ما ملت جهاد و شهادتیم و هرگز ذره‌ای از حق و تلاش خود که همان پیشرفت علمی و فنی برای مردمان عزیز سرزمینمان است پای پس نخواهیم کشید و آن روز محققاً آمدنی است و دیری نخواهد پایید که غاصبان و قاتلان به زودی به زباله‌دان تاریخ ریخته خواهند شد.
 
مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها