حضور فعال مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها در مراسم اربعین

مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها در ۱۴ موکب راهپیمایی اربعین میز ارتباط با اساتید دانشگاه های جهان‌ را مستقر کرد.

حضور فعال مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها در مراسم اربعین

به گزارش ستاد خبری مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها، فؤاد ایزدی مدیرعامل مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه های جهان روز دوشنبه 22 مهر ماه در حاشیه نشست بررسی ابعاد بین المللی اربعین که در نجف اشرف به همت ‌کمیته فرهنگی ستاد اربعین‌برگزار شد گفت: با توجه به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت شبکه سازی و شناسایی نخبگان از کشورهای منطقه و کشورهای محور مقاومت و حتی اروپا و امریکا، این نشست ها طراحی شد.

وی در ادامه افزود: از فرصت راهپیمایی اربعین باید استفاده کرد تا این اجتماع عظیم را به جهانیان شناساند چرا که دشمنان اسلام سعی می کنند اربعین شناحته نشود و برای همین جریان رسانه ای دنیا این پدیده جهانی را سانسور می کند و به همین جهت باید خودمان اربعین را در سطح بین المللی ارائه دهیم و به همین منظور امسال با همکاری کمیته فرهنگی و آموزشی ۱۴ موکب در مسیر نجف به کربلا برای شناسایی و ارتباط گیری با اساتید و نخبگانی که از نقاط مختلف جهان در این آیین شرکت می کنند در نظر گرفته شده است.

ایزدی نشست صبح امروز این مجمع در شهر نجف اشرف را که از برنامه های کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین بود را اولین نشست این مجمع عنوان کرد و افزود: سال آینده پس از ارتباط با اساتید دانشگاه های دنیا بر آنیم تا نشست سالیانه مجمع را در نجف اشرف برگزار کنیم و در جهت نهاد سازی در این عرصه گام بر داریم.

نشست بررسی ابعاد بین المللی اربعین با حضور اساتید عضو مجمع و اساتید مدعو، حجت الاسلام و المسلمین ایمانی معاون مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام و حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین در شهر نجف اشرف برگزار شد.